Dětský sen


Za svítání, na pasece, v rose ranní, ležíme unaveni. Jelen na to kouká udiveně, i se svou laní, obsazeno ?! kde věnovat se chtěli milování…

Kdyby tak jen jelen s laní, ale co když liška se vzteklinou, nebo divoké prase, o jiné havěti ani nemluvím! Romantika pod širákem je ale tak lákavá, představa pochodovat krajinou a na noc si najít krásné místo s výhledem na nebe, rozbalit spacák a zalehnout, no a pak si vzpomenout, že i doma, když mně pod peřinou něco štípe, mám hned pocit, že mi tam vlezl had nebo škvor a uvědomit si, že tomuhle nebezpečí jsem na zemi někde na kraji lesa mnohem, mnohem blíž.

Ano, zavřít se do stanu! A co je ještě lepší, a co jsem teprve nedávno někde zahlédla, do stromového stanu! Zamilovala jsem se na první pohled! Stan, který si jen tak (samozřejmě že ne jen tak, že se musí přivázat, ukotvit, nebo jak se tomu všemu kolem říká, což je detail, na který je tam jistě návod) visí třeba nad potokem, nebo na kraji lesa s výhledem do krajiny, na zahradě mezi jabloněmi, u jeskyně anebo, což bych já osobně nedokázala, mezi dvěma vrcholky hor.

Vždycky jsem, už jako dítě trávící celé prázdniny u babičky a dědy na vesnici, toužila po bunkru. Babička mi moje přání plnila, ale to nebylo ono, bývalo to stlučené obydlíčko podobné klasickému stanu. A abych nenastydla, nastěhovala tam kanape. Fuj!

To až děda, čím to, že chlapi tomu dobrodružství nějak víc rozumí, jednou koupil a mezi jabloně na zahradu zavěsil houpací síť. Jenže v té mi bylo dovoleno pobývat jen přes den, co kdyby v noci sprchlo?

Stromový stan je splněním všech snů z dětství a investice do plnění si snů v dospělosti. Stromový stan je prostě sen sám. Jak jsem se dočetla, dá se postavit i na zem, ale zavěsit ho mezi stromy do prostoru a dívat se na to vše z pohodlí a z výšky, neřešit, jestli je na zemi kořen, jestli se terén svažuje nebo tam je mokro. Ve stanu je dokonce síť proti hmyzu a také je samozřejmě nepromokavý. Napadá mně tolik cest, kam tenhle stan vzít a kde v něm pobývat, každý, kdo se, tak jako já zamiluje, si informace najde.

Stromový stan si já určitě pořídím, nejen na plánované cesty, ale třeba jednou pro vnoučata, abych jim splnila touhu po bunkru a mohla s nimi, třeba jen na zahradě, trávit čas dobrodružstvím nad zemí, pozorovat hvězdy a klidně i jelena s laní, my jim totiž nezabereme místo k…aby to bylo výchovné, hraní (.o)

#kempovani #stromovestany #tentsile #outdoor #dětskýsen

Recent Posts

Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon