Co nezapomenout sbalit na další kempování?


Z předešlých článků jsme se dozvěděli něco o tom, proč je fajn stanovat se stany Tentsile a také něco o pozitivních účincích kempování na naše zdraví.

Co však může být pro některé z nás trochu záhadou (a možná také otravou) je to, jak se na to naše kempování dobře zabalit. Ať už je to jenom víkendová záležitost nebo týdenní dovolená, je dobré se na tyto dny řádně připravit, abychom předešli nepříjemným záležitostem nebo nečekaným překvapením ‚místních obyvatel‘.

Proto jsem si pro vás dnes připravila krátkého kapesního průvodce, který vám může pomoci celou tuto ‚nevím-co-si-vzít-s-sebou‘ záležitost vyřešit a užít si tak zasloužený víkend.

Nezapomeňte si s sebou zabalit:

  1. Stan – může se zdát, že to je něco docela absurdního, ale věřte nebo ne, že i takto důležitá věc se dá zapomenout. Člověk v tom spěchu a stresu nikdy neví. Proto stan na prvním místě a ujistěte se, že tam OPRAVDU je.

  2. Spací pytel (nebo nafukovací matrace) – naprosto nepostradatelná součást vašeho kufru. Záda vám budou vděčná a vy se vyspíte jako v bavlnce.

Tip: Pro náročné a ty, kteří rádi usínají v teple, doporučuji novou matraci od SkyPad. Hodí se do zimních nocí pro teplý a útulný spánek.

  1. Baterka (alespoň 2) – nikdy nevíte, co vás může potkat na noční výpravě. Raději mějte při ruce pár kapesních svítilen a určitě nějakou baterku.

  2. Vařič – pokud jste začátečník a rozdělávání ohně vám přináší značné potíže (zatím) a zároveň nemáte v plánu držet velkou hladovku, pak by na seznamu neměl určitě chybět menší, ale spolehlivý vařič.

  3. Lékárnička – naplněna alespoň základním vybavením, jakou jsou obvazy, dezinfekce, škrtidla, prášky na nepříjemné střevní záležitosti ( J ) apod.

  4. Něco na otravný hmyz – kdo by chtěl strávit celé kempování odháněním otravných brouku. Proto mějte u sebe alespoň malý sprej na zahnání otravného tvorstva.

  5. Nějaké to oblečení navíc – bez ohledu na roční období, sbalte si pár triček a ponožek navíc. Není nic horšího než mít studené nohy uprostřed noci.

  6. Váš oblíbený polštář (dobrovolné) – každý se tak nějak potrpíme na jistém komfortu a domácím prostředí, tak proč si jej neudělat i v přírodě. Na příští kempování si určitě nezapomeňte oblíbený a měkoučký polštář.

Na závěr je dobré vědět, že celý váš kempovací seznam se odráží od toho, kam se vlastně vydáte (počasí, terén, atd.) Není nutné sbalit vše, na co si vzpomenete. Postupem času zjistíte, že méně znamená ve skutečnosti dost na to, abyste si kempování užili.

#tentsile #stromovestany #skypad #outdoor #kempovani

Recent Posts

Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon