5 důvodů, proč má kempování příznivý vliv na naše zdraví

stromové stany tentsile

Mnoho z nás si jako víkendovou alternativu vybíráme právě kempování, abychom tak alespoň na chvíli unikli ruchu velkoměsta anebo zažili nová dobrodružství se svou rodinou. Mnoho z nás také určitě ví, že kempování má velice pozitivní účinky na naše zdraví a může prodloužit náš život i o několik let.

Pojďme se tedy podívat, jaké výhody nám kempování může přinést (a že jich je teda hodně):

1. Čerstvý vzduch

Když strávíte většinu času ve velkoměstě, kde jediný čerstvý vzduch‘ tvoří výfuky od aut a spálený olej z thajské restaurace, oceníte trochu čerstvého vzduchu, který Vám nabízí okolní příroda. Navíc je vědecky dokázáno, že být na čerstvém vzduchu prospívá tlaku a posiluje imunitní systém (a to se hodí ne?)

2. Už žádné noční můry

Někteří z vás si mohou myslet, že spaní ve stanu nemůže být za žádnou cenu pohodlné, ale to jste na omylu. Po dlouhém dni plném aktivit, čerstvého vzduchu a slunce nebudete mít nouzi o dobrý spánek. Bude se vám spát jako v bavlnce, a to i několik dní po příjezdu domů.

3. Snižuje stres

Je to tak. Vědci říkají, že zelená místa snižují hladinu stresu o 71%. Kempování nám totiž umožňuje dát si na chvíli pauzu od denního shonu a užívat si tak krásné scenérie přírody (a to platí i pro workoholiky).

4. Zdravější stravování

Pokud si na kempování nedovezete zrovna vlastní ledničku (což doufám, že neuděláte), pak jsou vaše stravovací návyky o něco málo omezenější na jídlo, které lze připravovat pouze na ohni. Takto připravená jídla sice vyžadují trochu více přípravy, ale vaše zažívání Vám poděkuje a kdo ví, třeba se konečně vrhnete na tu dietu, kterou jste si slibovali na Nový rok.

5. Čas strávený spolu

Ve společnosti, kde jsme všichni zaneprázdněni svou prací a svým životem, často zapomínáme, že máme kolem sebe lidi, kteří potřebují naši pozornost. Kempování může být proto dobrou záminkou, jak strávit hezké chvilky se svou rodinou nebo s přáteli.

Kempování nám dávat možnost znovu nalézt to opravdové spojení s přírodou - daleko od iPhonů a PC obrazovek. Nepromrhejme tuto možnost a vyrazme zpět do přírody.

Hezký den!

#outdoor #kempování #stromovéstany #tentsile

Recent Posts

Follow Us

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon