Onás

KDO JSME A ODKUD POCHÁZÍME?

 

Náš příběh

1983: Alex, šestiletý chlapec z Londýna, viděl ve zprávách BBC vykácení Amazonského deštného pralesa. O pár týdnů později ho babička vzala do kina na Návrat Jediho. Vesnice Ewoků v korunách stromů na Endoru v něm zasela myšlenku – naše lesy přežijí pouze v případě, že pro lidi budou mít nějakou cenu, ne jen finanční. Pokud využijeme stromy jako ubytování, mohlo by je to zachránit! A tak bylo semínko stromové architektury zaseto. Mnoho let poté, co se vyučil architektem, Alex vymýšlí ´Tentsile´ …….. Lehký, přenosný stromový dům který by využíval třech kotevních bodů, které by vytvořily „obytný prostor“ zavěšený mezi stromy… a tak začal proces navrhování a prototypování cenově dostupných, obyvatelných a pevných stromových struktur.

Březen 2012: Přední konference Green design forum, Inhabitat, představila prototyp Tentsile Giant – vyzdvihla unikátní výhody oproti klasickým pozemním stanům a moderním vysutým lůžkům.

Přes noc se jeho návrh stal virálním, jeho web zaznamenal 40 000 návštěv a o měsíc později byl jejich první výtvor představen v hlavním vysílání britské televize. Reakce veřejnosti byla fenomenální, a proto se uvolnilo  místo pro nového hráče na trhu

 

Květen 2012: Alex Shirley-Smith začal spolupracovat s designerem a vynálezcem Kirkem Kirchevem. Společně přepracovali koncept do podoby spotřebního produktu – jednoduššího, lehčího, tenčího a více cenově dostupného modelu, který by mohl být převeden do masové výroby. Tímto produktem se stal stěžejní Tentsile model – the Stingray.Březen 2013: Po roční práci na prototypech, testování a mnoha nezdařených pokusech prodali jejich první Stingray. Peníze z prodeje použili na výrobu dalších dvou. Ze dvou vyrobili další čtyři. A tak dále. V říjnu tak mohli pokrýt svoje vlastní platy a odejít ze svých dosavadních zaměstnání.

Prosinec 2013: Tentsilu byl nabídnut pozemek na Fiji, kde měli vytvořit první eco osadu v korunách stromů uvnitř unikátního deštného pralesa obsahující přírodní farmu a separovanou písečnou pláž. Velké díky patří Maxu Crossovi, Gavinu De Beckerovi a všem z Fijijské charity za poskytnutí této příležitosti.

 

Duben 2014: Internetový obchod s outdoorovým vybavením REI.com začal prodávat Tentsile stany online. Současně Tentsile představili svůj nový model Connect – ještě lehčí, flexibilní a tentokrát modulární výtvor. Věci se daly rychle do pohybu, výroba se vyšplhala na více než 100 jednotek každé 3 měsíce. Robert Shirley-Smith byl přizván, aby Alexovi a Kirkovi pomohl vypořádat se s dotazy a službami zákazníků.


Červen 2014: Tentsil otevřel svou vlastní továrnu! Po týdnu ji však Čínská vláda nechala zavřít. Jeden ze starých dodavatelů zatahal za nitky a zařídil, aby továrna zůstala zapečetěna. Uvedl, že Tentsile ukradl design jejich stanu! Tentsile čelil tváří v tvář nepřátelskému převzetí o mnoho větší a silnou místní firmou s dobrými kontakty. Alex a Kirk musejí bojovat za záchranu Tentsilu.


Dali se dohromady s nejlepším právníkem a předložili důkaz, že jejich návrhy byly zhotoveny ve Velké Británii mnohem dříve, než vstoupili do Číny. Po třech týdnech přesvědčili vládu ke znovuotevření továrny. V současné době, pevně stojící na svých vlastních nohách, ačkoli s roztřesenými koleny, pokračují ve výrobě a rozvíjejí Tentsile produkty podle vlastních představ.

Listopad 2014: Model Stingray vyhrál na sportovním veletrhu ISPO – Soutěž Brand New v kategorii Hardware Summer. S tímto prestižním oceněním výroba ještě více vzrostla a umožnila Tentsilu plně naplnit sklady napříč čtyřmi kontinenty a tím vyřídit objednávky z celého světa. Dnům, kdy se vlastními silami pokoušeli ovládnout šicí stroj byl konec. To přenechali expertům a mohli se zaměřit na svůj vzkvétající byznys.

Leden 2015: Zahájení výroby modelu Vista a Trillium super-hammocks zacílily na ty, kteří chtějí kempovat na úbočích hor, kteří chtějí mít větší požitek ze svých zážitků v přírodě anebo na ty, kteří chtějí jen trávit čas v parcích. Sortiment Tentsile stanů udělal obrovský dojem na všechny po celém světě. Jedny Australské noviny uvedly, že Tentsile „bere svět kempování útokem!“   
Září 2015: Tentsile tým se rozrostl na téměř 20 zaměstnanců. Kirk a Alex pokračují ve výzkumu a vyvíjení nových nápadů, a jako tým, Tentsile setrvává ve spolupráci a podpoře organizací po celém světě. Darují stany do oblastí postižených povodněmi, do přírodních rezervací pro orangutany v Asii, podporují kampaně proti odlesňování v Amazonském pralese a spolupracují s organizací WeForest.org pro přesazení VAST SWATHES v Africe k zastavení desertifikace jižních Saharských zemí.

Proč Tentsile?

Protože svět není plochý…

Tentsile kombinuje komfort a všestrannost visutého lůžka s bezpečností a možností ubytování více osob ve stanu. Náš sortiment závěsných přístřešků není ovlivněn vlhkostí, skalnatým nebo nepřístupným terénem a doslova posune Váš zážitek na zcela novou úroveň!

Co je Tentsile?

V Tentsilu vytváříme jedny z nejvšestrannějších stanů na světě. Všechny tři modely jsou vyrobeny pro zavěšení nad terénem, ale také mohou být využity jako klasické pozemní stany. Zdali hledáte univerzální řešení kempování, bezpečné útočiště na safari, horský nebo plážový příbytek anebo přenosný dům na stromě, který se vyhne jakémukoliv omezení, s Tentsile je tohle všechno možné.

 

Jaké jsou benefity?

Unikátní design poskytuje pohodlné a prostorné ubytování v jakémkoliv prostředí. Tentsile Stingrey a Connect jsou dodávány s proti hmyzovou síťovinou (s otevíracími dvířky) a odnímatelnou nepromokavou vrstvou, takže si můžete užít noc pod širým nebem! Naše stany jsou navrženy k napnutí, nejsou ovlivněny terénem nebo vodou a také nabízejí zvýšenou ochranu před hmyzem, hady a dalšími většími predátory.  

Jak jsou vyrobeny?

Jejich elegantní struktura obsahuje nastavitelnou konstrukci z 2.5 m popruhů, mikro síťovinovou střechu proti hmyzu resistentní vůči UV záření, PU-coated a polyesterovou voděodolnou konstrukci?

Jak můžete tentsile využít?

Všechny stany Tentsile poskytují přístřeší bez jakéhokoliv zásahu do životního prostředí. Doporučujeme, aby stany byly zavěšeny maximálně do výšky 1,2m pro snadný přístup a pro minimalizování rizik vážných zranění. Stromové stany Tentsile jsou dodávány se všemi potřebnými elementy pro okamžité použití a také s uživatelskou příručkou.

Tentsile stromové stany jsou vhodné pro použití při těchto aktivitách: (viz výše)

 

Kempování                                        Expedice

Venkovní aktivity                               Natáčení v divočině

Vědecký výzkum                                Festivali

Safari                                                 Slack-lining

Humanitární pomoc           

Mise/Naše poslání

V Tentsilu jsou stromy naší vášní! Milujeme je. Chceme se zapojit a splnit svou část v jejich zachovávání a pomoci rozšířit povědomí, aby se každý mohl zapojit stejně jako my. A tak jsme vynalezli stromové stany, které umožňují lidem kempovat v naprostém pohodlí; koneckonců pokud budeme všichni kempovat na stromech, nemůžou být pokáceny!

Za každý koupený stan tentsile vysázíme 3 nové stormy – v asociaci s organizací WeForest: